" Feilaktig informasjon på nettsiden om at Volta4U er på flyplassen - det blir først klart ved tilsendt voucher at det er shutlebus. Selskapet hadde høy rating, 5 stjerner, på deres nettside. Dette kan ikke være riktig basert på vår erfaring. Vi har tidligere leid bil gjennom Auto Europe og vært fornøyd. Denne opplevelsen med Volta4U gjør at vi nok vi henvende oss direkte til bilutleieselskapet fremfor Auto Europe neste gang. "
" Ved ankomst flyplass var det ingen opplysninger om pick-up sted for shutlebus, vi måtte henvende oss til andre utleieselskaper for å få informasjon om dette. deretter måtte vi ringe gjentatte ganger før vi fikk kontakt med Volta4U for transport til utleiestedet (som vi trodde var på flyplassen). Svært ineffektiv utsjekk av bil. Lang prosess for å selge ytterligere forsikring (selv om vi hadde valgt full dekning gjennom Auto Europe). Etter utsjekk var bilen ikke klar. Den var til vask et annet sted. Ventetid totale fra vi kom ut av ankomsthall til vi kunne kjøre fra stedet var nesten 2 timer. Ved retur av bil var det samme ineffektivitet. To andre kunder som skulle hente sine leiebiler var da i samme diskusjon som oss ifm. forsikringsdekning. De hadde ventet i 2 timer og ringt et titalls ganger for å bli hentet på flyplassen. "
Verdi for pengene: 1 Effektivitet i skranken: 1 Håndtering ved avlevering: 1 Bilens stand: 5
" Perfekt "
" Bra oplevelse "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Vi bestilte en Suzuki Swift og fikk en Fiat panda. Hadde det ikke vært for at vi kunne bestilt en Fiat panda til 700kr mindre så hadde jeg ikke tenkt over det, men det syns jeg var dårlig. "
" Vi bestilte en Suzuki Swift og fikk en Fiat panda. Hadde det ikke vært for at vi kunne bestilt en Fiat panda til 700kr mindre så hadde jeg ikke tenkt over det, men det syns jeg var tragisk. "
Verdi for pengene: 1 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 1
" Helt elendig og vil aldri bruke det igjen. "
" Helt grusom! Vi fikk ikke utlevert bilen og endte opp uten bil. "
Verdi for pengene: 1 Effektivitet i skranken: 1 Håndtering ved avlevering: 1 Bilens stand: 1
" Useless. "
" Useless! "
Verdi for pengene: 1 Effektivitet i skranken: 1 Håndtering ved avlevering: 1 Bilens stand: 1
" Velg et annet selskap. Her er det «Ryan air politikk » Us before you! "
" Jeg fikk inntrykk av at det var viktig for centauro å tjene penger på eventuelle små skader på understellet og dekk. Jeg ble oppfordret til å fotografere bilen før jeg kjørte ut. Det var helt mørkt på plassen og trangt parkert. Jeg tror de spekulerer i dette. Jeg hadde god lykt og fikk tatt bilder. Ved tilbake levering ble bilen sjekket veldig nøye. Den var feil fri Og han var tydelig misfornøyd med å ikke finne feil som ville gjort at resevert beløp på 13000kr kunne holdes tilbake. Mitt inntrykk av Centauro er at prisen er litt lavere men de regner med å tjene penger på riper og småtteri. Har leid bil 100 vis av ganger men ikke opplevd maken. Ble også avkrevd 47 euro pga alder på 76 år, for første gang. Velg et annet utleie selskap. "
Verdi for pengene: 4 Effektivitet i skranken: 2 Håndtering ved avlevering: 4 Bilens stand: 10
" At refusjon var - dog begrenset - var positivt "
" Utleier nektet å godta elektronisk sertifikat. Jeg fikk derfor ikke utlevert leiebilen. Jeg måtte bruke et annet selskap på flyplassen. Jeg kontaktet dere dagen etterpå og fikk vite at jeg kunne få refundert det som var betalt til dere minus 200 euro . "
Verdi for pengene: 3 Effektivitet i skranken: 3 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 1
" Like bra som vanlig. Smertefritt! "
" Hyggelige, raske og effektive. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" God oversikt over priser og betingelser for et stort antall utleieselskap. Kommet helt sikkert til å bli benyttet igjen. "
" Rask og hyggelig innsjekking. Ikke noe "mas" om ekstra (og unødvendige) forsikringer. Utsjekk tilsvarende. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" . "
" . "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 8 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 8
" Enkel bestilling og ok pris. "
" måtte ringe ved ankomst , men alt gikk fint, bilen var grei og personalet imøtekommende. Rask innlevering "
Verdi for pengene: 8 Effektivitet i skranken: 8 Håndtering ved avlevering: 8 Bilens stand: 6
" Kan anbefales "
" Raskt og effektivt både ved utlevering og innlevering. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" greit å få en avtale "
" Bilen hadde et rart dekk påmontert som ga etter i svingen - Det var en gammel flekkette nissan micra 5 dørs - Tror ikke den hadde gått gjenom EU kontrol i Norge "
Verdi for pengene: 7 Effektivitet i skranken: 5 Håndtering ved avlevering: 8 Bilens stand: 10
" Bruker bestandig Autoeurope og er svært fornøyd Men denne gangen skuffet Carwiz :Har bestandig fått bra biler. Denne gangen fikk jeg en en Suzuki som hadde gått langt og full av skrammer og bulker overalt. Måtte også betale gebyr for vask etter leieperioden. "
" Har bestandig fått bra biler. Denne gangen fikk jeg en en Suzuki som hadde gått langt og full av skrammer og bulker overalt. Måtte også betale gebyr for vask etter leieperioden. "
Verdi for pengene: 5 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 2
" Dårlig forklart hvor utleiekontoret holdt til. Fikk ingen informasjon om at dette var 300 meter fra terminal. Bilen var sannsynligvis noe eldre enn det jeg hadde forestilt meg. Da vi skulle avlevere bilen var det ingen tilstede, forsåvidt ikke uventet da vi sa at vi skulle avlevere kl.23.15 - 23.30 og vi var der en time tidligere. Men det var ikke svar å få på noen av de 2 oppgitte telefonnumrene, heller ikke på sms. Vi gikk til terminal og sjekket inn bagasje og jeg gikk tilbake til Royal og fikk tilbakelevert bilen, "
" Dårlig forklart hvor utleiekontoret holdt til. Fikk ingen informasjon om at dette var 300 meter fra terminal. Bilen var sannsynligvis noe eldre enn det jeg hadde forestilt meg. Da vi skulle avlevere bilen var det ingen tilstede, forsåvidt ikke uventet da vi sa at vi skulle avlevere kl.23.15 - 23.30 og vi var der en time tidligere. Men det var ikke svar å få på noen av de 2 oppgitte telefonnumrene, heller ikke på sms. Vi gikk til terminal og sjekket inn bagasje og jeg gikk tilbake til Royal og fikk tilbakelevert bilen, "
Verdi for pengene: 7 Effektivitet i skranken: 9 Håndtering ved avlevering: 3 Bilens stand: 6
" Kan anbefales. Rask avklaring ved henting . Intet press for å selge ekstra forsikringer. Avlevering greit og profesjonelt. "tommel opp" "
" veldig profesjonell kundemottaker. Informerte om severigheter og begrensinger der vi ikke skulle kjøre pga dårlige veier. 10 av 10i score "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" På bakgrunnen av beskrivelsen om møtested for shuttelbuss, som vi hadde fått informasjon, kan det være vanskelig å finne bussen i alt virvar som er utenfor terminalen. Ett kart vil vise mer enn ord. Håper vi finner schuttelbussen på samme sted neste år også. "
" Dette var 2. gang vi har brukt dette firmaet på Chania airport. Svært fornøyd med opplevelsen i år som i fjor på samme tidspunkt på året. Ett lite minus er at det kan være vanskelig å finne chuttelbussen på utsida av terminalen. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" AutoEurope som en dealer burde videreformidle informasjon om hetingsteder til sine kunder, og ikke la kunder finne ut av dette selv. Vi endte med å ringe Goldcar og fikk vite at vi kan vente utenfor og at vi blir hentet innen noe få minutter. "
" Fantastisk opplevelse med Goldcar i Chania. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Pleier alltid å være fornøyd med Autoeurope. "
" Alt i alt en god opplevelse med å leie bil med Exer. Vil imidlertid sette fingeren på 2 ting: Da vi kom til Aten flyplass tok det ca 1 time før shuttle kom og hentet oss. Jeg prøvde å ringe Exer flere ganger, men fikk ikke svar. Derfor ringte jeg til Autoeurope og ba om hjelp, og ble oppringt av Exer kort tid etterpå. Jeg hadde bestilt full forsikring gjennom Autoeurope, bl.a. med veihjelp. Damen i skranken hos Exer sa at den bare gjaldt i Athen- området, og at jeg evnt måtte bestille ekstra. Det kom ikke fram i bestillingen. Jeg vet ikke om det er Exer eller Autoeurope sin skyld? Uansett, alt det andre var fint! "
Verdi for pengene: 8 Effektivitet i skranken: 8 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Lett å finne biler "
" Svært god service og ingen venting "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 9
" Veldig god pris. Har brukt Autoeurope mange ganger og fremdeles fornøyd. "
" Veldig hyggelig mottakelse, effektiv utlevering, all honnør til Georgia i Abbycar skranken. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Jeg opplevde problemer med å nå AutoEurope på telefon da jeg ventet på avhenting ved ankomst på flyplassen. Det var trykke valg som IKKE slo inn. Samtalen endte uten kontakt. Dette er ikke godt nok. Enten må dere få et fungerende valg system ellers må telefonen bli satt til noen viss innvalgen ikke slår inn! "
" Jeg ble positivt overrasket, bortsett fra noe venting ved avhenting var leieopplevelsen god! "
Verdi for pengene: 9 Effektivitet i skranken: 8 Håndtering ved avlevering: 9 Bilens stand: 10
" Fosikring tegnet på Goldcar via Autoeurope sin side ble ikke akseptert. Her må Autoeurope ta dette opp meg Goldcar. "
" Informasjon om avhenting var feil. Brukte mye tid på å finne rett plass for shuttle transport. Ved avlevering bil ble ikke tidligere tegnet forsikring via Autoeurope på Goldcar skseptert. Ble nesten truet til å tegne ny dyr forsikring. Siste gang med Goldcar. "
Verdi for pengene: 4 Effektivitet i skranken: 1 Håndtering ved avlevering: 6 Bilens stand: 7
" Bare positivt :-) "
" Alt klaffet og bilutleier sto klar på flyplassen. Ble raskt kjørt til stedet bilen sto. Der var alt klargjort. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Bra. AE bør få tydeligere fram størrelsen på egenandel skriftlig i Voucheren. Det vil lette kommunikasjon med utleier ved henting (også skjedd med ved tidligere leier). "
" Liten forståelse for at kunden selv har egenandel forsikring. Vanskelig å forstå hva egenandelen er for ulike skader er. Dette bør også komme tydeligere fram på Autoeuropes hjemmesider. Vanskelig å finne oppmøteplass for shuttlebuss. Ingen skilt som viste at hit kom Carwis sin buss. Tok lang tid før shuttlebus dukket opp. Personalet brukte lang tid ved utlevering. Ved levering gikk selve leveringen nokså raskt. Det tok imidlertid lang tid før shuttlebuss dukket opp. Deretter tok det lang tid før sjåføren var klar til å kjøre oss. Masse fikling med mobil etc. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 5 Håndtering ved avlevering: 6 Bilens stand: 9
" Jeg prøvde å ringe Auto Europe da vi ventet på henting på flyplassen. Det var ikke mulig å nå frem på telefon! Auto Europe bør bli mer tilgjengelig, og i tillegg ordne opp i kontakt med bilutleier på en mye bedre måte! "
" De var trege ved henting på flyplassen, ellers var alt utmerket. "
Verdi for pengene: 7 Effektivitet i skranken: 9 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Enkel å bruke. Liker forsikring av egenandel. God støtte dersom behov. Har brukt AUTOEUROPE i over 15 år uten noen problemer. "
" Hyggelige og effektive folk. Enkel overtakelse og avlevering. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 8
" Har brukt Auto Europe i alle år. Veldig fornøyd. "
" Enkelt å hente bilen ved flyplassen. Hyggelig betjening. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 9 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 4
" Rask levering og avlevering "
" Rask levering og avlevering "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Vi kommer til å leie av dere igjen og også anbefale dere til andre "
" Vi måtte ringe etter shuttle, men de kom med en gang! Ganske effektivt ved henting og veldig hyggelig ved avlevering. "
Verdi for pengene: 9 Effektivitet i skranken: 9 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 9
" Elendig "
" Håpløse å kommunisere med. De forlanger at man signerer en kontrakt man ikke har sett og etterpå får man kontrakten kun på gresk. De svarer heller ikke på reklamasjoner direkte til dem, og er uhøflige og fullstendig uprofesjonelle. At de tar 40 euro dersom flyet blir 45 minutter for sent og man derfor må hentes 30 min. etter offisiell kontortid burde vært kommunisert i kontrakten med AutoEurope, så hadde jeg garantert valgt et mer kundevennlig selskap. Som de ansatte i Centauro sier, f,ight delays is your problem not our. Jeg vil aldri mer benytte Cebtauro og heller ikke AutoEurope som skulle ha i formert om at Centauro ikke bryr seg om flynummeret sin er oppført og stenger kontoret kl 11 uansett om kunder er på vei. "
Verdi for pengene: 1 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 1 Bilens stand: 7
" - "
" - "
Verdi for pengene: 8 Effektivitet i skranken: 9 Håndtering ved avlevering: 7 Bilens stand: 8
" Har brukt Autoeurope mange ganger, og har sjelden hatt noen problemer knyttet til de. Har noen ganger opplevd at lokale utleiefirmaer prøver å skremme folk til å kjøpe ekstraforsikringer, men det har blitt bedre de siste årene. "
" Ok pick up på flyplassen ,ok behandling i skranken, ok utlevering av bil, ok ved avlevering av bil. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Fanstasisk mottakelse "
" Veldig imøtekomme personal "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 8
" Blir forespeilet en bil Peugeot 3008 eller lignende, men får en gammel utslitt Suzuki Baleno istedenfor. Dette er å lure kundene. "
" Gammel dårlig bil som burde vært fjernet fra utvalget. "
Verdi for pengene: 3 Effektivitet i skranken: 7 Håndtering ved avlevering: 5 Bilens stand: 1
" Super "
" Super "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Ok "
" Meldte fra om forsinket fly, nytt tidspunkt for avhenting ble avtalt. Måtte likevel vente på bil 2,5 timer, etter avtalt tidspunkt. "
Verdi for pengene: 6 Effektivitet i skranken: 6 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Ok "
" Ok "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 7 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 7
" Autoeurope is OK, but should inform more accurate about Exer's "same-same" fuel practice. "
" The car was nice and clean, but the fuel tank was not full, even if Autoeurope writes full-to-full tank. The tank was somewhere under 1/2 full and Exer expects the customer to bring the car with the same level of fuel. This is almost imposible for the customer to fill the tank to somewhere under 1/2 full. It was difficult to do this and I delivered the car with almost 1/3 tank, about 10 liter more. Seems that this practice same-same fuel level is in great disadvantage for customers. I will not reccomand Exer because of this fuel practice. "
Verdi for pengene: 5 Effektivitet i skranken: 8 Håndtering ved avlevering: 8 Bilens stand: 7
" Topp. (som vanligt selv om dei ikke er go på one way i USA) "
" Alt var svop svop. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Alltid leid bil gjennom Autoeurope. Enkelt og greit. "
" Veldig hyggelig betjening. Enkel og grei henting og avlevering. Anbefales. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Jeg anbefaler aldri noen form for tjenester til mine venner. Jeg var skuffet over å få et eldre tillegg som ikke var nevnt på forhånd. "
" 1. Bilen var dyrere enn oppgitt pga av eldre tillegg på Eu. 167,- som var ikke oppgitt på forhånd eller nevnt i voucher. 2. Bensintanken var ikke full til full. Den var trekvart full og det ble påpekt at det måtte være det samme ved avlevering. Vanskelig å oppfylle. Han som håndterte saken ved skranke virket usikker og hadde ikke helt oversikt over alle detaljene. "
Verdi for pengene: 7 Effektivitet i skranken: 8 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" De er serviceinnstilt "
" Den var bra. De hadde et uhell med en av sine shuttle biler men de fikset situasjonen bra. Avleveringen var effektiv. "
Verdi for pengene: 8 Effektivitet i skranken: 8 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 9
" Dårlig bilutleie! "
" Jeg leide bilen med den beste og dyreste forsikring, til tross for det ble jeg pådyttet en forsikring da jeg hentet bilen. Kvinnen som leverte ut bilen pratet dårlig engelsk og jeg følte meg presset til å kjøpe den. Bilen var en sliten gammel Peogeot, men jeg hadde bestilt en WV T-rock. I tillegg ble bilen levert med trekvart tank bensin, hvordan fyller du trekvart tank bensin på en helt ukjent bil? Nei dette var dårlig bilutleie, og jeg vil ikke anbefale noen å leie her. "
Verdi for pengene: 3 Effektivitet i skranken: 3 Håndtering ved avlevering: 1 Bilens stand: 2
" Meget godt fornøyd med Auto Europe. "
" Bilen var skitten, full av bulker og det var noe feil med styringen/understellet. "
Verdi for pengene: 4 Effektivitet i skranken: 3 Håndtering ved avlevering: 6 Bilens stand: 1
" Brukte veeeldig lang tid, både ved henting og levering. "
" God bil - sen kundebehandling "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 2 Håndtering ved avlevering: 2 Bilens stand: 8
" Mye nyttig informasjon helt fra jeg bestilte bilen "
" Alt fungerte helt topp "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Quick and easy "
" Quick and easy "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Ok "
" Tanken var full, men utleier sa den ikke var det. Ellers alt tipp topp! "
Verdi for pengene: 9 Effektivitet i skranken: 9 Håndtering ved avlevering: 9 Bilens stand: 9
" Ok "
" Måtte bytte bil halvveis i ferien. Bilen startet ikke. Flatt batteri. Fikk ved egen hjelp start på bilen og leverte den tilbake. Fikk raskt ny bil. "
Verdi for pengene: 7 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 7 Bilens stand: 2
" Auto europe fungerte utmerket "
" Relativt sur på telefon å lite kundevennlig. "
Verdi for pengene: 5 Effektivitet i skranken: 7 Håndtering ved avlevering: 8 Bilens stand: 4
" All ok, very please. "
" All ok, very please. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 9
" X "
" X "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Det var en gigantisk skuffelse at Auto Europe ikke kvalitetssikrer utleieren kvaliteter. "
" Jeg bestilte en opel corsa (eller lignende) men fikk en suzuki som var fullt av riper, bulker og mange feil meldinger som dekk, ingen vindusvæske, ikke rent gjort innvendig m.m. For sikkerhetsskyld tegnet jeg en ekstra forsikring på 120 euro før jeg fikk se vraket jeg fikk. Hadde jeg visst at jeg skulle få en sån bil hadde jeg ikke (mis) brukt de 120 euro. Jeg er veldig skuffet over leien av denne bilen. "
Verdi for pengene: 3 Effektivitet i skranken: 5 Håndtering ved avlevering: 8 Bilens stand: 1
" . "
" bensinlukt i bilen ved mottak av bilen. Carwiz brukte mye tid på å notere ubetydelige lakkskader rundt hele bilen. Bilen fungerte greit. Rask tilbakelevering bra. "
Verdi for pengene: 7 Effektivitet i skranken: 6 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 6
" Ingen problemer "
" Ingen problemer "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Ikke noe trøbbel med Auto Europe. Det er kundebehandlingen hos Carwiz som var problemet "
" Pga at jeg ikke hadde fått med meg at de ikke aksepterte Amex, måtte jeg finne fram mitt Masterkort som jeg svært sjelden bruker. Og jeg klarte dessverre ikke å huske pin. Min kone hadde sitt Masterkort, men det kunne de ikke ta i mot. De ville heller ikke kansellere bestillingen og legge den inn i hennes navn. Vi har brukt Auto Europe mange ganger tidligere, men da har min kone stått som leietaker. Denne gangen skulle jeg være hovedsjåfør, derfor ble mitt navn benyttet. Damen som satt i skranken var utrolig ufhøffelig og lite løsningsorientert. Det endte med at vi ikke fikk noen bil hos Carwiz, men gikk til en annen og leide bil. Så da har Carwiz fått betalt for en bil vi ikke brukte, og vi fikk en dyr lærepenge. "
Verdi for pengene: 1 Effektivitet i skranken: 1 Håndtering ved avlevering: 1 Bilens stand: 10
" Kan absolutt anbefales "
" Ryddig og greit, på alle vis "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" User friendly and convenient. "
" Royal rent is just a few meters from the arrivals building and the service was friendly and quick both when picking up and returning the car. The car was nice and clean and worked perfectly. I will rent from Royal again on our next trip. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 8
" Da jeg har vært i kontakt med Hertz så er jeg godt fornøyd. "
" Da jeg har vært i kontakt med Hertz så er jeg godt fornøyd. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Veldig hjelpsom kvinne på kundeservice som løste problemet vårt. Hun glemte dessverre sende bekreftelse på det vi avtalte så jeg måtte ringe noen dager senere og da var plutselig ingenting notert. Venter fortsatt på avtalt refusjon "
" Utrolig avvisende og ikke hjelpsom i det hele tatt. Ingen hjelp til å løse problem ved avhenting "
Verdi for pengene: 1 Effektivitet i skranken: 1 Håndtering ved avlevering: 1 Bilens stand: 1
" Ingenting å klage på "
" Alt bra "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Er veldig fornøyd med Auto Europe. "
" Hyggelig mann som tok imot oss. Prøvde ikke å presse på oss forsikringer. Sa at det var en skade på bilen . Men at vi måtte se selv. Vi fant og tok bilder av tre skader og fortalte utleier om det. Han sa at han hadde registrert dette i systemet sitt. Men vi fikk ikke se det. Da vi leverte bilen tilbake sa vi at vi ikke hadde hatt noen skader og vi gikk sammen rundt bilen for å sjekke. Vi var begge enige om at alt var ok. Så vi var veldig fornøyd. Vi har leid biler mange ganger. Men dette var første gang vi ble fortalt tlf nummer til politi og at vi skulle ringe dem hvis vi kom ut for en kollisjon. Vi fikk også direktenummeret til Exer hvis vi skulle komme ut for mindre skader. Veldig positivt. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Trusted company "
" Enterprise is a company we have used several times. The service is always the best! "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 7
" Når vi først fant mannen med et Volta skilt og ikke Auto Europa, som vi så etter, gikk alt veldig smidig. Hyggelig og effektiv kundebehandling. "
" Alt fikk veldig fint. En ting kan forbedres. Det kom ikke tydelig nok fram at vi skulle se etter en mann som stod med et Volta skilt i ankomsthallen. Vi så etter Auto Europe skilt. Men set gikk jo helt fint. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Det eneste jeg syntes var litt vanskelig var å finne Green Motion på Alicante flyplass. Det sto ingenting i papirene fra Auto Europe at jeg måtte gå utendørs på en parkeringsplass for å bli hentet. Ellers var alt bra. "
" Alt med Green Motion var problemfritt. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Prakrisk og enkel side. "
" Veldig bra service. Ble hentet i terminalen og guidet til kontoret. Bilder sv bilen var allerede tatt. Leveringen gikk smertefritt. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Bra! "
" Bra, alltid litt for lang saksbehandlingstid og papirknot ved skranken - leier bil mye på kreta og dette går igjen, de er på åtti-tallet. Ble veldig positivt overasket over AVIS når jeg brukte dem tidligere i år på samme sted - gikk slik som vi er vant med fra Norden - superkjapt og greit med online i forkant osv. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 5 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Auto Europe burde ha ordnet opp med Abbycar slik at jeg straks hadde fått det jeg allerede hadde betalt for. "
" Jeg hadde forhåndsbetalt bilen med ekstra sjåfør inkludert. Ved henting av bilen hos Abbycar fikk jeg beskjed om at dette ikke var inkludert og at jeg måtte betale ekstra om jeg skulle inkludere en sjåfør til. Ved kontakt med Auto Europe fikk jeg bekreftet at jeg hadde rett på to sjåfører, men at det var for sent å gjøre noe med etter uthenting av bilen. Det ødela en del av ferien. Nest siste dag i ferien fikk jeg likevel melding om at jeg kunne få en tilleggssjåfør, men da var mesteparten av ferien gått. Jeg fikk ikke tilbud om refusjon av beløpet jeg hadde betalt for tilleggs-sjåføren. Dette var uredelig oppførsel av Abbycar. Vi får håpe det ikke var et bevisst svindelforsøk, "
Verdi for pengene: 1 Effektivitet i skranken: 5 Håndtering ved avlevering: 5 Bilens stand: 6
" Håper dere kan bidra til å rydde opp i denne saken "
" Jeg gjorde en tilleggsbestilling i skranken på forsikring som kostet ca 30 Euro. Det ble utarbeidet ny digital avtale som ble signert på glassplate. Det viser seg at det opprinnelige leiebeløpet var endret, noe jeg ikke fanget opp da det også var depositum for bensin i totalen. Jeg har fått en tilleggsregning på 186 Euro isteden for de 30 som var tilleggsbestillingen. Jeg har kontaktet kundeservice i Avis som sier at den nye avtalen som er signert er gjeldende. Dette kaller jeg bondefangeri. Uaktuelt å benytte Avis i fremtiden "
Verdi for pengene: 1 Effektivitet i skranken: 5 Håndtering ved avlevering: 8 Bilens stand: 8
" Oversiktlig og greit. Fint med noen timers avbestillings mulighet "
" Svært lang ventetid, timer, utendørs i stekende sol. Ikke noe kø system, lite sitteplasser og ingen solskjerming "
Verdi for pengene: 7 Effektivitet i skranken: 4 Håndtering ved avlevering: 9 Bilens stand: 8
" Brukte tid på å lete etter skranken, og sto så og ventet i ca 45min og ventet på shuttlebuss "
" Vi fikk inntrykk av at dere hadde kontor på flyplassen. Det passet dårlig for oss å hente og levere bil utenfor pga lite barn som var med. "
Verdi for pengene: 5 Effektivitet i skranken: 7 Håndtering ved avlevering: 6 Bilens stand: 10
" Carwiz er nytt utleie selskap. Hadde en lite skade på bilen, og Carwiz var hjelpsomme, fikk med alle papirer til forsikrings selskapet. Takk "
" Litt trobbel med å finne Carwiz på flyplassen. Er ellers lommekjennt å vett de står ut forbi døra. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Auto Europe er bestandig enkel å booke. Stort utvalg av utleiefirmaer og konkurransedyktige priser. "
" Fin ny bil. Har leid av Carwiz flere ganger "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 7 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Funker hver gang. "
" Ok "
Verdi for pengene: 8 Effektivitet i skranken: 6 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 8
" Vil benytte de igjen "
" Ny bil - enkel avlevering - rask transport til flyplassen "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 8 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Grisedyr forsikring bruk et selskap som er på flyplassen.. alldri mer,, "
" Ved ankomst flyplass var det umulig og finne en representant fra de. kanskje ei skjorte eller plakat i handa kunne lette på problemet,fikk hjelp av et annet utleieselskap "
Verdi for pengene: 1 Effektivitet i skranken: 1 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 6
" Dei Bør ha beter informasjon om envegs leige i USA i samme stat! At det ikke er extra kostnad som kommer opp på sida deres. "
" Sto der med stort skilt og derfra var alt smok/smok "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Veldig fornøyd, trivelig betjening, ble godt mottatt både ved avhenting og levering av bil. Bilen i veldig god standard. "
" Veldig god opplevelse, smidig prossess ved inn- og utlevering. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Bil med slitte dekk, osv.. Ikke kontrollert innvendig, oppdaget at høyre solskjerm var defekt... "
" enkelt og greit. Bil med slitte dekk, osv.. Ikke kontrollert innvendig, oppdaget at høyre solskjerm var defekt... "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Alt topp "
" Alt funket, såå det var ingen kontakt annet enn ved henting og levering. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Jeg ga beskjed til AutoEurope på e Mail noen minutter over 48 timer før leiestart om forsinket avhenting og fikk e Mail tilbake om at dere ikke kunne gjøre noe. Dette svaret burde ikke vært sendt! Dere må kunne gi beskjed til utleier umiddelbart! Dere har i tidligere leieforhold presiser at jeg som leier bør gi beskjed om forsinket avhenting. Da må dere kunne hjelpe til med dette!! "
" Stort sett bra avhenting. Veldig bra avlevering! "
Verdi for pengene: 9 Effektivitet i skranken: 7 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 7
" Drive var grei å ha med å gjøre. "
" Utleieren var grundig og til å få tillit til. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Everything as expected. "
" Nice staff. Efficient. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 7
" Ja "
" Fikk en svært slitt bil som var mer enn 10 år gammel. I tillegg bar bilen preg av dårlig renhold innvendig. "
Verdi for pengene: 2 Effektivitet i skranken: 7 Håndtering ved avlevering: 8 Bilens stand: 1
" Alt fungerte veldig bra - rask utlevering og levering "
" Alt fungerte veldig bra - rask utlevering og levering "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Fungerte fint. Det kom på et gebyr da bilen ble hentet utenfor åpningstid. Det er i grunn helt ok, men det hadde jeg ikke oppfattet da jeg booket. "
" Fungerte fint. Det kom på et gebyr da bilen ble hentet utenfor åpningstid. Det er i grunn helt ok, men det hadde jeg ikke oppfattet da jeg booket. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Sett under ett: Veldig bra. Jeg reagerer imidlertid på manglende informasjon om at en nødvendighet som veiassistanse ikke omfattes av leiebeløpet men må kjøpes separat. Dette kunne dere fint ha informert om i form av et punkt av typen: "Veiassistanse inngår/inngår ikke" ved hvert enkelt leietilbud. Likeledes pris dersom slik assistanse må sikres gjennom separat avtale. "
" I all hovedsak utmerket. Jeg ble imidlertid overrasket over opplysning om at veiassistanse/tauing ikke inngikk i leien. Jeg måtte betale EUR 50 i tillegg for å få slik dekning. Totalprisen for leieforholdet økte dermed med 63% fra EUR 79 til EUR 129. Dette er så vesentlig at dt burde vært kommunisert på en langt tydeligere måte i bestillingsprosessen. "
Verdi for pengene: 7 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" SVÆRT SUR KVINNE DA VI HENTET BILEN. ALT FOR DYR FORSIKRING, 217 EURO, FOR 7 DAGER "
" SVÆRT SUR KVINNE DA VI HENTET BILEN. ALT FOR DYR FORSIKRING, 217 EURO, FOR 7 DAGER "
Verdi for pengene: 1 Effektivitet i skranken: 3 Håndtering ved avlevering: 5 Bilens stand: 3
" Jeg har hatt mange gode opplevelser med AutoEurope, men håper dere luker ut useriøse leverandører fra søkemotoren "
" Dessverre ble dette en bil som ikke var egnet til utleie. Bilen hadde knust baklykt, skader på skjerm foran slik at innerskjerm satt dårlig og generelt oppskrapet. I tillegg gikk den ikke rent. Jeg spurte om de virkelig skulle leie ut en bil med denne tilstanden, noe de bekreftet. "
Verdi for pengene: 1 Effektivitet i skranken: 5 Håndtering ved avlevering: 7 Bilens stand: 1
" Deres informasjon til meg om møteplass var totalt feil. Dette medførte en halvtimes rot og mye frem og tilbake. Riktig møteplass var parkering nr 5 og IKKE som dere sa i ankomsthallen hvor vårt flightnr skulle bli vist av den personen som skulle hente oss. Green motion sier dette er KUN deres feil da de til dere har oppgitt riktig møteplass. Det var kun jeg som var desillusjonert, da de andre hadde leiebil med andre selskap som oppga riktig henteplass. Dette er for dumt for et utleiefirma av deres størrelse!! Jeg forstår ikke at dere ikke kan formidle enkel, men viktig informasjon vedrørende henting og avlevering (for den var også like feil) av leiebilen... "
" Når jeg endelig møtte representanten for Green Motion var han hyggelig. Men hadde shuttelbilen full av barn fordi han skulle gå av vakt etter returkjøringen. P.g.a. dette var det ikke plass til kona mi og hun måtte derfor vente til jeg kom tilbake med bilen for å hente henne. Vår retning var motsatt av flyplassen.. "
Verdi for pengene: 7 Effektivitet i skranken: 1 Håndtering ved avlevering: 9 Bilens stand: 8
" Veldig bra opplevelse å leie bil via Auto Union, fornøyd med bil og kundeservice "
" Veldig bra opplevelse å leie bil via Auto Union, fornøyd med bil og kundeservice. Sjåføren var forsinket når vi skulle tilbake til flyplassen, det var litt stressende, men det gikk greit. "
Verdi for pengene: 8 Effektivitet i skranken: 7 Håndtering ved avlevering: 8 Bilens stand: 9
" OK. "
" helt OK. "
Verdi for pengene: 9 Effektivitet i skranken: 9 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 7
" Auto Europe er ok som konsept, men green motion virker dårlig organisert. "
" Etter en halv time blinker varsellampe for oljeinsprksjon. Barnesete umulig å feste forsvarlig til bilen. "
Verdi for pengene: 3 Effektivitet i skranken: 4 Håndtering ved avlevering: 8 Bilens stand: 2
" :-) "
" :-) "
Verdi for pengene: 9 Effektivitet i skranken: 8 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" It was good. "
" It was good. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Auto Europe har alltid gode og oversiktlige priser. "
" Vedlig hyggelige og ærlige ansatte ved utlevering. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 7
" No comment "
" No comment "
Verdi for pengene: 8 Effektivitet i skranken: 8 Håndtering ved avlevering: 8 Bilens stand: 10
" Svært bra som alltid men leige bilene har blitt mye dyrere siste året. "
" Topp "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Ok "
" Svak motor. Høyt tillegg for eldre sjåfør - 10 euro pr dag. "
Verdi for pengene: 7 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 8 Bilens stand: 7
" Veldig fornøyd :-) "
" Fornøyd:-) "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 8 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 8
" Ingenting å klage på "
" Vennlig og effektiv betjening "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Det er veldig knirkefritt å bruke Auto Europe "
" Den var fin, foruten at jeg ble dirigert en veldig omvei da jeg skulle kjøre derfra "
Verdi for pengene: 9 Effektivitet i skranken: 7 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 7
" Eneste problem var at ingen fortalte hvor eller hvordan vi skulle få overlevert bilen. Det betydde at vi lette i en halv time før vi fant bilen som skulle hente oss. Etter det gikk alt veldig glatt med god og effektiv service. Vi hadde puntering som ble effektivt ordnet med ny bil av personalet. "
" Eneste problem var at ingen fortalte hvor eller hvordan vi skulle få overlevert bilen. Det betydde at vi lette i en halv time før vi fant bilen som skulle hente oss. Etter det gikk alt veldig glatt med god og effektiv service. Vi hadde puntering som ble effektivt ordnet med ny bil av personalet. "
Verdi for pengene: 9 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 9
" Veldig fornøyd "
" Ny fin bil. Rask levering. Hyggelig betjening "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 9 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Kjempefornøyd "
" Fin og seriøs hantering "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Meget fornøyd med alt! Kommer til å leie hos dere igjen "
" Veldig proff og tillitsvekkende han som tok imot meg på flyplassen. Rask tur innom kontoret for å signere kontrakt. Bilen var i utmerket stand. Kjøpte tilleggsforsikring på stedet ca 20 euro pr dag og var da fult forsikra. Meget fornøyd med alt! Kommer til å bruke de igjen. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Bestandig gode priser. Til å stole på. "
" Ingen ventetid. Nærhet til flyplassen. Hyggelig betjening. Fikk en helt ny bil i juli. Nå var bilen mer brukt pga slutten av sesongen. Begge bilene var helt fine å kjøre. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 6
" Alltid lett å finne aktuelle biler "
" Athen flyplass. Effektivt, presist, hyggelig betjening, lett å finne fram. Opplyste at det kan ta noen uker å få tilbake depositum. "
Verdi for pengene: 9 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Dårlig bil "
" For dårlig stand på bilen "
Verdi for pengene: 3 Effektivitet i skranken: 7 Håndtering ved avlevering: 9 Bilens stand: 1
" alt var bra borsett fra at vindusvisker var ødelagt og det begynte å regne under kjøring. Så jeg måte avbryte reisen for å vente inntil regn ble over. "
" det var ok- hyggelig folk. alt gikk kjapt og enkelt. "
Verdi for pengene: 7 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 6
" . "
" Veldig god service med henting ved forventet ankomst, og tilsvarende ved avlevering bil. "
Verdi for pengene: 9 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 7
" Dårlig at utleieselskaper får reklamere med biler de ikke har. Bilene denne gang var i all for dårlig stand. Var slett ikke verdt prisen og føltes utrygg. Vil reklamere på dette. "
" De hadde bare en bil type=> slitte Nissan Micra selv om det ble reklamert for andre biltyper på hjemmesiden. Bilene var slitte og i dårlig stand. Den føltes slett ikke trygg på veien. I tillegg tok de høyere depositum enn det som sto på hjemmesiden. Tilbake levering gikk dog greit. "
Verdi for pengene: 1 Effektivitet i skranken: 1 Håndtering ved avlevering: 7 Bilens stand: 1
" Greit "
" Fikk en veldig gammel bil ! "
Verdi for pengene: 4 Effektivitet i skranken: 7 Håndtering ved avlevering: 5 Bilens stand: 3
" Very satisfied. Good service. "
" Bra. Eneste negativ var at jeg ble fortalt først at de kun hadde biler som ikke har helt full (drivstoff), men så ordnet det seg "
Verdi for pengene: 9 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 9 Bilens stand: 9
" Nothing special, just OK "
" Was wary about ABBYCAR due to so many negative comments on internet. However, they proved to be very courteous, proffessional, efficient and I had no problems with them. The only improvement I would like to see is their practice regarding the damage report when I picked the car up. They gave me the normal sheet showing existing damage around the car and as always I went round the car and found more damage than was shown. The manager explained to me that all I had to do was photograph the additional damege with my phone and that would be enough because the time and date would be shown on the photos as documentation. I protested that I wanted the paper sheet to be updated but he insisted that "this is the way we do it here". After a small discussion he agreed to make a new sheet and the problem was solved. In practice I had nothing to worry about as they did not go over the car with a fine tooth comb on my return. A good reliable company in my experience and I would recommend them. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 9 Bilens stand: 7
" Se pkt 3 "
" Hyggelig og service-innstilt personale "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 9 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" De har ikke returnert garantien på 350 euro som avtalt. Hertz har løyet "
" Hertz har ikke returnert garantien. De har løyet "
Verdi for pengene: 1 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 4 Bilens stand: 8
" Pga Covid-19 ble det ingen reise "
" Pga Covid-19 ble det ingen reise "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Jeg har bare gode erfaringer med Auto Europe. Auto Europe er pålitelig og rask og har gode tilbud! "
" Greit å møte representanter ved henting av bilen. De var hyggelige og omtrent til rett tid ved avtalt sted. Men de kom ikke til avtalt tid ved levering av bilen slik at jeg måtte ringe, minne de på at jeg hadde en leveringsavtale til klokka ti, og da hadde det gått mer enn ti minutter over tiden da jeg ringte. Jeg ble etter en stund ringt opp igjen med beskjed at de skulle være ved avtalt sted 'om ti minutter' noe som ble en drøye 20 minutter. Jeg måtte derfor vente ute i blåsten og det var kjølig, i over en halv time. "
Verdi for pengene: 8 Effektivitet i skranken: 6 Håndtering ved avlevering: 8 Bilens stand: 8
" Bare positivt. "
" Enterprise er et meget hyggelig firma å leie bil av. Har aldri hatt noe negativt å si om firmaet. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Billig, profesjonelt, topp kvalitet "
" Blide, effektive, omsorgsfulle, profesjonelle. Tilbud om tilleggsytelser men ikke i nærheten av påtrengende. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Denne gangen svært bra! Men karakteren er satt etter de store problemene jeg fikk med forrige leie gjennom dere, hos Firefly, Malaga Airport. Hvor jeg ble regelrettrunnlurt! Og den manglende viljen dere viste i kommunikasjonen etterpå til å få ordnet opp. Det hele endte med at lureriet ble forble! Nå vil erfaringene med dere fremover bli helt avgjørende for min fremtidige vurdering av Aito Europe. Mvh Rolf Risholt "
" Den eneste lille innvendingen er at bilen, en Fiat Tipo, hadde en lite passende motor. Dette medførte et forbruk på over 0,9l per 10 km, sjøl om jeg kjørte rolig og økonomisk. Alt ellers med Enterprize Chania Airport er svært bra! "
Verdi for pengene: 9 Effektivitet i skranken: 9 Håndtering ved avlevering: 9 Bilens stand: 8
" God måte å finne gode billeietilbud på. "
" Vennlig og god betjening, jeg bestilte tilleggsforsikring (som burde være unødvendig siden jeg også har annen forsikreing som dekker dette ..) og det var uproblematisk. Om noe skulle påpekes måtte det være at den ansatte på parkeringsplassen var litt i overkant brå og rask i sin ekspedering. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Bare positive opplevelser. "
" meget positiv betjening ved avhenting og avlevering. Hjelpsomme "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Good "
" Efficient and positive "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Easy searchengine, easy to book and find cars. Good no excess option "
" Fast and serviceminded. From earlier experiences of added fees and taxes, and extra options selling. This time around nothing of this, just one question about extras, compared to a lot at previous times. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Kjempe hyggelig folk ingen problem. "
" Svært hyggelige folk og raskt i skranken jeg har nok aldri leid bil enklere enn dette. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" ... "
" Brukt de flere ganger i flere land , leverer det de skal med god service "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" ok, men dårlig i engelsk "
" Dårlig i engelsk "
Verdi for pengene: 8 Effektivitet i skranken: 6 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 9
" Ryddigste og mest pålitelige selskap "
" Svert ryddig og rask ekspedering "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Fungerte godt som forventet, men ikke veldig glad for at jeg måtte ut med ekstra 1000kr hos Enterprise for å få ut bilen. "
" Det bør komme tydeligere frem at det er påkrevd med credit kort og ikke debit når de skal ta sikkerhet i bilen. Jeg hadde kun debit kort, og måtte da betale 1000 kr ekstra for å fullforsikre bilen. Har leid bil i 12 år på flyplassen i Athen, har alltid brukt samme kortet, men denne gangen var altså dette et stort problem. Kunne heller ikke benytte credit kortet til min kone, for da måtte de bytte sjåfør. Vi diskuterte i tre kvarter, men måtte bare gi meg og betale ekstra. "
Verdi for pengene: 8 Effektivitet i skranken: 3 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Ok "
" PGA konkursen Thomas Cook ble det ikke tur til Parga i år "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Jeg er er meget godt fornøyd. "
" Det var ingen i skranken ved ankomst Heraklion og jeg måtte ringe for å få tak i noen. Jeg ble betjent etter ca. 5-10 min. Ellers fungerte alt perfekt! Bilen var meget bra. "
Verdi for pengene: 9 Effektivitet i skranken: 5 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" no additional comment "
" no additional comment "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Anbefales "
" Rask service, bra bil "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" AutoEurope is OK. Good experience, just their contractor SURPRICE - surpriced me. "
" As service I can not say much, everything was OK. But the car I got was at least 15 years old. Just one airbag for the driver. I didn't feel very secure on the road and for my family during our vacation. "
Verdi for pengene: 2 Effektivitet i skranken: 7 Håndtering ved avlevering: 7 Bilens stand: 1
" Effektiv motor for å finne beste tilbud "
" Svært positivt! Ikke noe masing om ekstra forsikring/oppgradering/ekstra utstyr eller annet. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Fikk oppgradert bil med dieselmotor. God plass og kraftig motor med høyt moment. Bra! "
" Enkel bestilling, god pris. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Fikk ingen kontakt med det Norske telefonnummer det var angjit i voucher ;-( Ellers var det greit "
" Vennlig betjening. Men selger forsøkte å selge en ekstra forsikring. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" . "
" . "
Verdi for pengene: 8 Effektivitet i skranken: 8 Håndtering ved avlevering: 8 Bilens stand: 6
" Kun gode "
" God opplevelse "
Verdi for pengene: 9 Effektivitet i skranken: 9 Håndtering ved avlevering: 9 Bilens stand: 9
" Ryddig og greit "
" Gode og nyere biler. Litt masete kvinner i skranken - ellers var resten helt bra "
Verdi for pengene: 8 Effektivitet i skranken: 7 Håndtering ved avlevering: 8 Bilens stand: 10
" Auto Europe ved Kaisa Ronkainen har ordnet med billeie på en svært service vennlig måte. Har alltid blitt fornøyd. "
" God service ved henting, både i skranken og på henteplass og ved levering. Smilende og hyggelig personell. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Veldi bra "
" Dårlige opplevelser "
Verdi for pengene: 1 Effektivitet i skranken: 4 Håndtering ved avlevering: 4 Bilens stand: 1
" Jeg savnet spylevæske og bedre vindusvisker. "
" Tilfredsstillende "
Verdi for pengene: 6 Effektivitet i skranken: 6 Håndtering ved avlevering: 8 Bilens stand: 5
" Pen bil, over vår forventning. Effektiv og hjelpsom betjening, veldig fornøyd. "
" Veldig god. "
Verdi for pengene: 9 Effektivitet i skranken: 9 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" organisering av transport fra flyplassen serdeles dårlig organisert. måtte vente i over en time fra avtalt tidspunkt. Bilen hadde skraper og skader op alle felt, dette var ikke merket av på skjema i forkant, og jeg måtte selv annvise dette. bilen var ikke ordentlig rengjort ved henting. bilen opplevdes som slitt og ristet mye ved kjøring på motorvei. ved avlevering var det samme ventingen på transport ca en time for å komme til flyplassen. "
" organisering av transport fra flyplassen veldig dårlig organisert. måtte vente i over en time fra avtalt tidspunkt. Bilen hadde skraper og skader op alle felt, dette var ikke merket av på skjema i forkant, og jeg måtte selv annvise dette. bilen var ikke ordentlig rengjort ved henting. bilen opplevdes som slitt og ristet mye ved kjøring på motorvei. ved avlevering var det samme ventingen på transport ca en time for å komme til flyplassen. "
Verdi for pengene: 1 Effektivitet i skranken: 4 Håndtering ved avlevering: 1 Bilens stand: 3
" Veldig fornøyd. "
" Veldig fornøyd. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Oversiktlig. Oppleves trygt. "
" Greit. Kunne ønske kontor i sentrum. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Var litt lang ventetid for å få bilen, ellers alt perfekt. "
" Var litt lang ventetid for å få bilen, ellers alt perfekt. "
Verdi for pengene: 8 Effektivitet i skranken: 7 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Svært misfornøyd med uteleieselskap - se over. Ber om å få refundert uriktig gebyr ved henting og har et inntykk av at dette ikke var et seriøst selskap. "
" Ankom flyplassen i Preveza 20.30. Ved skranken var det ingen representant da jeg og mitt følge skulle hente tre biler. Måtte tinge - og hin kom etter 10-14 minutter. Brukte lang tid for å klargjøre papirene selv pm dette var lagt inn i brstillingen. 10 min pr bil. Krevde ekstra betaling på 24 Euro X 3 bilet da klokka ble over 21.00 . Betalte desverre da det var seint og vi hadde 50 min i bil til bestemmelsesstedet. Måtte bruke lang tid på å sjekke bilene/ oppdatere skjema da dette var ufullstendig og hadde flere feil. En av bilene ble levert med 1/4 tank. Har i leieperioden opplevd feil på dekk sensor, feil på nøkkel, bilen var ikke tilstrekkelig rengjort ved henting, "
Verdi for pengene: 3 Effektivitet i skranken: 1 Håndtering ved avlevering: 5 Bilens stand: 3
" Opplevelsen var ok men Drive ikke var ok "
" Bil var ikke i god stand. "
Verdi for pengene: 1 Effektivitet i skranken: 1 Håndtering ved avlevering: 1 Bilens stand: 1
" Svært misfornøyd med kundeservice da bilen ikke var mulig å låse opp en morgen. Fikk ikke brukt bilen på to dager, da det var tiden det tok før vi fikk hjelp til å åpne den. Resten av tiden måtte vi kjøre rundt i en bil som ikke kunne låses. Fikk ikke tilbake penger for dagene vi ikke kunne bruke bilen, til tross for at vi ble lovet det over tlf. "
" Bilen var en morgen umulig å låse opp. Ringte national over 20 ganger før jeg fikk hjelp. Måtte betale en kar som kom og låste opp bilen, ble lovet at de pengene skulle returneres, sammen med den summen jeg betalte for de to dagene bilen ikke kunne brukes. Det skjedde ikke da jeg leverte tilbake bilen. Generelt vanskelig å få hjelp, og lite fornøyd med den hjelpen vi fikk. "
Verdi for pengene: 1 Effektivitet i skranken: 3 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 2
" Effektiv og enkelt for meg som kunde "
" Bilen bar preg av å være utleiebil med mye slitasje og knirk i samtlige dører. bilen var heller ikke en Toyota som forklart ved bestilling men en slitt Suzuki. Det bytydde imidlertid ingenting for meg ;-) "
Verdi for pengene: 8 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 5
" Enkel og grei bestilling "
" Svært vennlig, serviceminded og imøtekommende betjening "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Perfekt. Alt var perfekt "
" Veldig bra "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Ingen problemer "
" Effektivt. Eneste minus, det var shilling i Ca. 15 minutter hver vej. Ellers var alt grelt. "
Verdi for pengene: 9 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Tommelen opp for dere "
" Rask og hyggelig service. Kjapp avlevering og mottak. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 8
" God nettside, alt ok både denne gang og tidligere. "
" Skranke ekspeditør var VELDIG pågående for å selge Veldig dyr kaskoforsikring, selv om jeg gjentatte ganger fortalte at dette hadde jeg både på kredittkort og reiseforsikring. "
Verdi for pengene: 8 Effektivitet i skranken: 7 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Bra som alltid "
" Veldig pågående vedr innsalg av forsikring. Den jeg allerede hadde betalt for var iflg dem ikke verdt noe som helst. Bilen hadde en god del skrammer men ikke noe ble markert på skjema. De var ikke så nøye med mindre riper ble det sagt. Derfor litt nervøst ved retur -hvis de skulle gi meg skylden for gamle skader, men det gikk fint. "
Verdi for pengene: 8 Effektivitet i skranken: 8 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Alt fungerte fint "
" Prøvde å selge ekstra forsikring noe jeg opplever hos de fleste utleiefirmaer "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Veldig fornøyd! "
" Perfekt "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Fullstendig perfekt, ble oppgradert til en bedre NY bil. Meget hyggelige i skranken, ble hentet på flyplassen og levert tilbake UTEN forsinkelser, "
" Fullstendig perfekt, ble oppgradert til en bedre NY bil. Meget hyggelige i skranken, ble hentet på flyplassen og levert tilbake UTEN forsinkelser, "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" For det meste greie priser, spesielt i lavsesong. Fungerer! "
" Vi glemte å ta av 2 stk bank-ID brikker samt 1 stk husnøkkel fra bilens nøkkelring ved avlevering og ringte til Enterprise (Athen flyplass) for å få tilbake disse. De påsto at disse ikke var å finne, noe som er helt usannsynlig. Etter 2 forespørsler rundt dette tar de ikke telefonen når det ringes fra vårt nummer, noe vi synes er en svært slett kundebehandling! "
Verdi for pengene: 5 Effektivitet i skranken: 8 Håndtering ved avlevering: 8 Bilens stand: 8
" Very nice service. "
" Friendly people and excellent service. "
" Helt greit, verken mer eller mindre. Slitt bil, men billig :-) "
" Helt greit, litt slitt bil, men billig og grei nok. "
" Fornøyd "
" Bra "
" Hadde problemer med å finne hvor vi skulle henvende oss på flyplassen, men fant ut av det tilslutt. Ringte service nr og da ordnet det seg.:) Veldig god service og spesielt da bilen ikke ville starte, var servicemann på pletten innen 1 t med nytt batteri. Trodde vi hadde tegnet full forsikring da vi bestilte.....,men hadde visst ikke det. Betalte direkte til Abbycar på kontoret. Mvh Ivar Homnes "
" Hadde problemer med å finne hvor vi skulle henvende oss på flyplassen, men fant ut av det tilslutt. Ringte service nr og da ordnet det seg.:) Veldig god service og spesielt da bilen ikke ville starte, var servicemann på pletten innen 1 t med nytt batteri. Trodde vi hadde tegnet full forsikring da vi bestilte.....,men hadde visst ikke det. Betalte direkte til Abbycar på kontoret. Mvh Ivar Homnes "
" Rask utlevering, god og ren bil og utmerket service fra personalet. "
" Enkelt og billig "
" Fikk en brukt Astra med riper og litt små bulker. helt greit så slapp en angsten for en ripe "