Når du besøker Paris er det ikke bare mange imponerende severdigheter å få med seg, men også mange spennende bydeler,
arrondissementer. Å utforske
Paris for første gang kan være overveldende da alle bydelene har sin egne historie, unike mini-kultur og arkitektur.Vi har satt sammen en liste over de beste nabolagene å bo i når du er på besøk i Paris. Vi vet hvilke bydeler som har den beste utsikten, hvor de historiske hotellene ligger og hvor man finner kule butikker og bra restauranter.
Det 7:e arrondissementet – Alt i umiddelbar nærhet
Det syvende arrondissementet har mange historiske severdigheter og spennende turistattraksjoner, blant annet Eiffeltårnet, Champ de Mars, Avenue des Champs-Elysées, Musée Rodin, Musée d´Orsay og Quai Branly (som du kan se er det mange museer å utforske i denne bydelen!). Like ved det syvende arrondissementet ligger den berømte elven Seine, det perfekte stedet å gå inn de nye skoene eller å leie en sykkel og utforske området på to hjul. Langs med Seine ligger det også mange bra butikker. Det syvende arrondissementet er en av de beste stedene å bo, her kan du virkelig oppleve den europeiske metropolen Paris!
Det 6:e arrondissementet og St-Germin-des-Prés – Noe Nytt, Noe Gammelt
Det sjette arrondissementet består av det livlige området Quartier Latin, den flotte parken Jardins du Luxembourg og det berømte klosteret St-Germin-des-Prés. Energisk, artistisk og en sentral beliggenhet; det sjette arrondissementet er full av kunstgallerier, antikkbutikker og noen av byens beste kunstmuseer. Slå av en prat med de lokale, og kanskje du blir anbefalt å ta en tur til Café de Flore eller Les Deux Magots, to av de mest populære kafeene i nabolaget. Det sjette arrondissementet har også supre barer og utesteder som både er vennlige og unike. Dette området må du bare ikke gå glipp av!
Det 4:e arrondissementet og Île de la Cite – Begynnelsen av Paris
For å få følelsen for hvordan Paris ble Paris så er den lille øya Île de la Cité, som ligger i det fjerde arrondissementet, det perfekte stedet å gjøre akkurat dette! Paris vokste frem utfra dette området, og dette er en av de mest historiske områdene i byen. Besøkende kan gå mange timer langs gatene på Île de la Cité og ta bilder av Paris sine velkjente severdigheter.Det kommer turister fra hele verden for å se den imponerende katedralen Notre-Dame og det flotte kapellet Sainte-Chapelle med de vakre fargede glassveggene. Det er mye å se i dette lille, men historiske distriktet, og derfor har den en selvklar plass på vår liste.
Det 1:e arrondissementet – Det Kongelige Distriktet
Hvis shopping, botaniske hager, museet Louvre og gåturer høres ut som noe som passer for deg da er det første arrondissementet det perfekte stedet å bo. Paris sin historie er nærværende over alt i denne bydelen, og her kan du gå langs samme brosteinsgater som de kongelige har gått på under alle tider. Kunstinteresserte turister bør ta turen til Louvre og Musée de l´Orangerie som begge ligger i et gåavstand, og det er også mange bra butikker på veien dit. Gå langs de sjarmerende gatene som leder til Rue Montorgueil, der du finner et av Paris eldste markeder. Her ligger det også rikelig med restauranter, kaféer og bokhandlere.
Det 8:e arrondissementet – Den perfekt utsikten over Seine
Du vil kunne utforske alt som Paris har å by på når du besøker eller overnatter i det åttende arrondissementet! Denne bydelen har en vakker utsikt over elven Seine og alle de nærliggende severdighetene, inkludert Avenue des Champs-Élysées. I dette distriktet finner du eklektiske teatre, bra klesbutikker og trendy kafeer der lokale kjøper sin take away-kaffe. Kryss elven på en av de tre historiske broene, nyt av den flotte utsikten og se på båtene ta seg rolig frem på elven.I det åttende arrondissementet finner du også noen av Paris sine mange prestisjehotell: Plaza Athénée, Bristol, Hôtel de Crillon og The Four Seasons Hotel. En tur til Paris er ikke komplett uten et stopp ved Arc de Triomphe som ligger like ved, en annen av grunnene til at det åttende arrondissementet er et av byens beste nabolag å overnatte i.
Det 3:e og 4:e arrondissementet og Le Marais – Trendy butikker og sjarmerende gater
Le Marais er en del av det tredje og fjerde arrondissement, og er kjent for de smale gatene, de fargerike innbyggerne og de trendy butikkene. Noen mener kanskje at denne bydelen er like livlig som Quartier Latin, da de som bor her vet hvordan og hvor man fester etter at solen har gått ned. Med sine mange interessante butikker, et jødisk område, det eldste huset i Paris og et sjarmerende Quartier Chinois (Chinatown) så er dette et av Paris beste områder å bo i.Det kan anbefales å ta en tur til Musée Carnavalet og Musée Picasso, sistnevnte har et fantastisk utvalg av Pablo Picasso sine kunstverk.
Utforsk de beste nabolagene i Paris sammen med Auto Europe Uansett hvilket arrondissement som du velger å bo i når du besøker sjarmerende Paris så vil du aldri være langt fra fantastisk arkitektur og historiske severdigheter.Når du er klar for å utforske de koselige nabolagene så bør du la Auto Europe hjelpe deg med å finne en
leiebil i Paris, vi har alt fra standardleiebiler til luksusleiebiler. Ring oss i dag og finn ut selv hvorfor åtte millioner reisende bruker vår service når de skal ut og reise.