Bodø tilhører Nordland fylke, og her står naturopplevelsene i kø. Med en leiebil fra Bodø flyplass så kommer du raskt i gang med ditt besøk i denne nord-norske kystbyen, og du kan også enkelt kjøre til andre destinasjoner i Norge. Enten du er ute etter å oppleve naturkrefter, nord-norsk kultur eller bare ønsker å slappe av så vil du finne aktiviteter som passer for deg i Nordland fylke. Du kommer deg til Bodø flyplass med flyselskapene SAS, Norwegian og Widerøe. Flyplassen ligger sentralt i Bodø, og det tar ikke mer enn fem minutter til sentrum. Auto Europe har et godt samarbeid med utleierne som er representert på flyplassen, og vi kan derfor tilby deg som kunde meget gode tilbud. Så hva venter du på? Test ut Auto Europe sin søkemotor og sammenlign både priser, utleiere og bilkategorier.
Bodø flyplass (BOO)
Offisielt navn: Bodø Lufthavn
Adresse: Olav V gate 56-60, 8004 Bodø
Flyselskaper: Fra Bodø kan du ta deg til 19 destinasjoner i Norge og 4 i utlandet. Flyselskapene er SAS, Norwegian og Widerøe.
Flyplassen har én terminal, og åpningstidene er 04:00-01:00 på hverdager, 04:00 til 18:00 på lørdager og 08:00 til 01:00 på søndager.
Bilutleierne finner du til høyre for hovedinngangen. Bilene står i parkeringsområdet P3.
Utleier | Åpningstider |
Avis | Man-fre: 07:30 til 23:59 Lør: 07:30 til 19:00 Søn: 10:00 til 23:59 |
Budget | Man-fre: 07:30 til 23:59 Lør: 07:30 til 19:00 Søn: 10:00 til 23:59 |
Europcar | Man-fre: 07:30 til 20:30 Lør: 09:00 til 13:00 Søn: Stengt |
Hertz | Man-søn: 07:30 til 20:30 Lør: 09:00 til 13:00 Søn: Stengt |
Sixt | Man-fre: 07:00 til 23:00 Lør: 08:30 til 18:00 Søn: 13:30 til 21:30 |
Bodø flyplass har to kiosker der du kan få kjøpt snacks og lesestoff, og tre taxfree butikker med varer til gode priser. Hvis du ønsker noe godt å spise eller drikke så kan du ta en tur til en av de fire serveringsstedene som du finner i terminalbygningen. Det er mulig å leie dusj på flyplassen for 50 kr per halvtime. Hvis du trenger kontanter så er det tre minibanker på flyplassen, to i første etasje og én i andre etasje. Det er gratis wi-fi i terminalen. Hvis du skal ha et møte på flyplassen så er det mulig å leie konferansefasiliteter.
Det er en kort kjøretur på rundt 2 km til Bodø sentrum. Ønsker du å ta offentlig transport så kan du velge mellom buss og taxi. Buss nr. 1 og 4 går til Bodø sentrum hver 15:e / 30:e minutt. Busstoppet finner du til høyre for hovedinngangen. Regionbussene tar deg til Narvik, Sortland, Tårnvik, Beiarn, Halsa og Fauske. Taxiene finner du rett utenfor hovedinngangen, og en tur til sentrum tar rundt 5 minutter. Togstasjonen ligger øst for Bodø sentrum og du kommer dit med buss eller taxi.