Auto Europe kan tilby sine kunder bilutleie av høy kvalitet til de mest konkurransedyktige prisene. Vi samarbeider med både lokale og internasjonale utleiere i 180 land, og dette gjør at vi kan tilby et stort utvalg av bilkategorier og hele 24 000 steder verden over der du kan hente din leiebil. Stavanger har et spennende kulturliv og en storslagen natur, og er vel verdt et besøk. Book din neste leiebil fra Stavanger flyplass med Auto Europe online eller ved å ringe oss så vil en i vårt team hjelpe deg med å finne din perfekt leiebil.
Stavanger flyplass (SVG)
Offisielt navn: Stavanger Lufthavn Sola, Engelsk: Stavanger Airport Sola
Adresse: Flyplassvegen 230, 4055 Sola
Flyselskaper: Det er 19 flyselskaper som flyr til og fra flyplassen. Fra Stavanger flyplass kan man fly til hele 68 destinasjoner i Norge og utlandet.
Stavanger Flyplass ligger nesten midt imellom Stavanger og Sandnes i Rogaland fylke, og ble i 1937 Norges første sivile lufthavn. Flyplassen ligger 14 km fra Stavanger sentrum, 13.7 km fra Sandnes og 90.4km fra Haugesund. Terminalen er åpen hele døgnet.
Bilutleierne finner du i det grønne bygget utenfor terminalen.
Utleiere | Åpningstider |
Avis | Man-fre: 07:00 til 23:00 Lør: 09:00 til 17:00 Søn: 12:00 til 23:00 |
Budget | Man-fre: 07:00 til 23:00 Lør: 09:00 til 17:00 Søn: 12:00 til 23:00 |
Europcar | Man-fre: 07:30 til 21:00 Lør: 09:00 til 13:00 Søn: 13:00 til 18:00 |
Hertz | Man-fre: 07:30 til 21:00 Lør: 09:00 til 13:00 Søn: 13:00 til 18:00 |
Sixt | Man-fre: 07:30 til 21:00 Lør-søn: vakttelefon |
På Stavanger Flyplass finnes det mange gode muligheter for shopping, i tillegg til et antall steder der du kan få deg noe å spise og drikke. Der finnes alt fra Tax-Free, bokhandel, klesbutikker til kiosker. I matvei finnes det like mye å velge på, alt ifra en perfekt cappuccino, velduftende pizza til herlige salater. Ønsker du å legge fra deg din bagasje så kan flyplassen tilbyr bagasjeoppbevaring opp til 1 måned. Flyplassen har fem minibanker, i tillegg til bank i andre etasje der du kan veksle penger og ta ut kontanter.
Hvis du skulle trenge andre typer av transportløsninger så som privatfly eller helikopter så finnes det tre flymeglere på flyplassen: Air Traffic, AS Aircontact og Airbroker AS. Like ved ankomsthallen så finner du Rica Airport Hotel Stavanger. De har både komfortable hotellrom, og fasiliteter for både konferanse og kurs. Det er gratis Wi-Fi på hele flyplassen. Politi finner du i tredje etasje i terminalen, og de kan være behjelpelig med blant annet nødpass.
Flyplassen ligger ved riksvei 509 ikke langt fra E39 som tar deg til Stavanger. Det er 14km mellom flyplassen og Stavanger sentrum, en tur på ca. 13 minutter med bil. Hvis man ikke skal ta leiebil fra flyplassen så kan man ta flybuss, rutebuss eller taxi. Det er en flybuss som går mellom flyplassen og Stavanger, og denne tar ca. 20-30 minutter. Den andre går til Jæren, og stopper på alle busstopp langs ruten.
Rutebuss nr. 9 går mellom Stavanger sentrum-Tananger-flyplassen-Sola-Sandnes. Hele turen tar ca. 1 time. Sør-Vest Ekspressen går mellom Stavanger lufthavn-Flekkefjord-Kristiansand. Det finnes et flertall taxiselskaper å velge mellom, og det koster rundt 400 kroner å ta seg in til Stavanger.