" Efficient website "
" The rep tries (as usual it seems) to sell more insurance. Already paid insurances to Auto europe is apparently of no value, since i didn´t order directly by nizacars website. It´s a real irritating experience to always have to go through this timeconsuming arguing with the reps. Tell them to stop this. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 1 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 8
" Samme kometar tit Auto Europa. "
" Eg ankom Malaga 7 september .Eg kom for avhente avtalte bil men så enkelt blei det ikke .Eg hadde glemt mitt førerkort .Eg argumenterte meg tidligere leie av bil hos dere ,men til ingen nytte. Hadde førerkort på mobilen . Tok en telefon og ba om delvis refundere leigen av bilen det var der ingen respons på. Det likte eg svært dårlig. Så mitt forhold til Auto Europa har ikke blitt noe bra. Må nok vurdere det til neste gang. Har hatt et godt forhold til firma gjennom flere år .Håper dere finner en løsning på saken. Men venlig hilsen. Magne Sunde. ps ved en grei avgjørese vil eg nokk anbefale Dere. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Due to the fact that I have paid for 2 cars and the rental car company blames Auto Europe for this I recommen that you rent the car directly with the rental car company. "
" Due to delayed flights in Norway I was not able to pick up the car at agrred time, and when I arrived in Malaga all was closed. When I tried to pick up the car next morning after Niza opene I was told that the old agrement was not valid anymore and I had to rent a new car from scratch. At the end I paid for 2 cars, 1 to Auto Europe, Niza told that they did not get any payment from this rental, and then made a new rental agreement with where I rented directly with Niza. I do not know if I was cheated by Niza or Auto Europe. The cars rented out with Niza was a low budget cars with all extra equipment missing. "
Verdi for pengene: 1 Effektivitet i skranken: 1 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 5
" Helt greit "
" Billig og bra. God service og kundebehandling. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Ingen kommentar "
" Bil med mange bulker og skrammer. Tanklokk lot seg ikke åpne, fikk ikke fylt bensin før levering. Måtte betale Nizas literpris for forbruket "
Verdi for pengene: 6 Effektivitet i skranken: 8 Håndtering ved avlevering: 6 Bilens stand: 4
" Alltid fornøyd med bestillinger her fra. God kundeservice og orientert. "
" Rask og effektiv både ved henting og levering. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Kan anbefales. "
" Bare posetivt. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" God erfaring med Auto Europe. Grei informasjon og ingen overraskelser. Anbefales! "
" Alt i alt veldig bra, eneste at det tok litt tid før vi ble plukket opp på flyplassen, når vi skulle hente bilen. "
Verdi for pengene: 8 Effektivitet i skranken: 8 Håndtering ved avlevering: 9 Bilens stand: 9
" Bra "
" Uklarhet og meget vanskelig communikasjon . Veldig sent med tilbakebetaling depositum! "
Verdi for pengene: 4 Effektivitet i skranken: 6 Håndtering ved avlevering: 3 Bilens stand: 8
" Godt fornøyd med dette leieforholdet "
" De var profesjonelle og hjelpsomme fra start til slutten av leieforholdet "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Auto Europe har fungert bra for meg i mange år. Dere bør imidlertid gjøre noe med maset fra skranken . Jeg leide direkte fra Sixt et år og det var uproblematisk mht. mas om tilleggsytelser . Sjekk seriøsiteten hos deres forhandlere . "
" Ekstrem pågående selger bak skranken . Fikk følelsen av at jeg utsatte min familie for farer ved ikke å kjøpe svinedyre tillegg fra Niza. Tanken var kun 3/8 oppfylt , noe som er vanskelig å beregne ved levering . Bil uten navigasjon "
Verdi for pengene: 4 Effektivitet i skranken: 2 Håndtering ved avlevering: 9 Bilens stand: 4
" Ok noe uklart om forsikringens dekningsgrad "
" Mye unødig mas om flere forsikringer, selv om vi hadde forsikringer hos dere. "
Verdi for pengene: 5 Effektivitet i skranken: 6 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 8
" Håper at auto Europa vil følge opp på mon meget negative erfaring , slik andre kunder blir beskyttet mod dette "
" Jeg oplevelser et meget aggressiv og meget negativ kommunikasjon / holdning i skranken ved ankomst Her forsøkte de at true / massiv presse meg til at tegne en Ekstra forsikring forsikring som jeg ikke ønskede/ vurderte at ha behov for ( for at tjene ekstra penge?) og megen høylydt vrede da jeg fastholdte mitt nei "
Verdi for pengene: 3 Effektivitet i skranken: 2 Håndtering ved avlevering: 5 Bilens stand: 5
" Hadde forsikring gjennom Mastercard men ble ˆbpåtvunget¨ xtra forsikring.No good at all. "
" Veldig vennlig men sneeky "
Verdi for pengene: 8 Effektivitet i skranken: 8 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Bra "
" Svært bra "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Den er grei "
" All info på Spansk, kunne vært engelsk også. Fikk Mail etter levering med bilder av skade som var da jeg hentet bilen., den 28.09.21De bildene ble tatt 11.0921 og 18.09.21. Jeg leverte bilen 26.10.21. Synes dette er veldig ufint og lite troverdig av selskapet "
Verdi for pengene: 2 Effektivitet i skranken: 5 Håndtering ved avlevering: 7 Bilens stand: 1
" Fikk gode råd når jeg måtte utsette avlevering av bilen "
" Lang ventetid på henting flyplassen. Forsøkte å selge dyrere produkt/forsikringer enn jeg behøvde. Ellers godt fornøyd "
Verdi for pengene: 7 Effektivitet i skranken: 6 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 6
" Må få tibake innbetalingen ved avbestillingen "
" Reservasjonen ble avbestilt, men jeg har nikke fått tilbake det innbetalte belöpet. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Ok "
" Alt fungerte bra bortsett fra depositum. De reserverte ikke 1500 euro, de trakk det fra kortet mitt. Etter innlevering av bilen skulle jeg få refundert samme beløp. De refunderte et betydelig lavere beløp ved å benytte en dårligere vekslingskurs. Differansen er 913 kr! Dette er svært dårlig og jeg vil vurdere å bruke et annet leiebilfirma av denne grunn. "
Verdi for pengene: 3 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Jeg har bare positive opplevelser med Auto Europe. "
" Da vi hentet bilen ble vi møtt av en svært agressiv og sur person. Vedkommende var irritert fordi vi ikke leide direkte fra Nizacar, men "la pengene igjen i USA". Han ble også sur fordi vi ikke trengte forsikring. Jeg måtte reservere et beløp på €1.500 for mulige skader. (Beløpet ble trukket fra min norske bankkonto dagen etter)Vi fikk en ganske ny bil med fire markeringer for minimale lakkskader. Vi brukte bilen minimalt, og leverte den tilbake uten å ha uhell av noe slag. Vi var likevel spente da vi skulle levere tilbake, men ble møtt av en positiv og hyggelig dame som gikk gjennom bilen uten å finne noe å sette fingeren på . Hun sa at vi ville få hele det reserverte beløpet tilbakeført umiddelbart. Stor var min irritasjon da jeg så at de hadde trukket €120 fra depositumet for to lakkskader. Det ene var det samme som sto avmerket da vi hentet bilen, det andre viste tre prikker på en støtfanger som overhodet ikke kan kalles en skade. Jeg har bilder av dette som jeg gjerne sender dere.Jeg sender dere gjerne bildene så dere selv kan vurdere det. Jeg forsøkte å sende klage til Nizacar på lørdag, men fikk etter en stund beskjed om at e-posten ikke kunne leveres fordi postkassa til Nizacar var full. Jeg aksepterer ikke dette, og kommer til å forfølge saken. Vi skal tilbake i november og om nødvendig kontakter jeg advokat, ikke fordi det vil bli særlig lønnsomt, men fordi jeg ikke finner meg i å bli behandlet på denne måten. Jeg har leid biler i Spania i over 30 år, men aldri opplevd noe lignende. Flott dersom dere kan hjelpe meg. Rental agreement med Nizacar er: 625902. Jeg sender dere gjerne kopi av det jeg sendte til Nizacar på lørdag dersom dere sender meg en e-post adresse. "
Verdi for pengene: 1 Effektivitet i skranken: 1 Håndtering ved avlevering: 1 Bilens stand: 10
" Voucheren var ikke oppdatert med riktig beskrivelse av lokasjon for shuttle buss fra Malaga flyplass til Niza sitt kontor. "
" Det er vanskelig å vurdere forsikringen jeg kjøpte gjennom forsikringen jeg ble tilbudt i skranken. Det endte med at jeg kjøpte ekstra forsikring i skranken med en dårlig følelse av å ikke være sikker på om det faktisk var nødvendig. "
Verdi for pengene: 7 Effektivitet i skranken: 9 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Very helpful and supportive "
" Well, i had the car with full insurance. So they were very smooth at delivering and receiving the car "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Misvisende informasjon på bestillinger "
" Bra nok "
Verdi for pengene: 8 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 8
" Vi hadde bestilt dere ,men han godtok ikke den avtalen vi hadde gjennom dere .Jan. "
" Ble veldig dårlig mottat av en meget sur og ubli man ved avhenting .Det resulterte i att vi forlot Nina CAR uten noen bil Jan. "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 1 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Du får en grei bil til en rimelig pris. "
" Helt greit "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 9 Bilens stand: 8
" Bra "
" Veldig bra! "
Verdi for pengene: 9 Effektivitet i skranken: 7 Håndtering ved avlevering: 9 Bilens stand: 10
" Lettvint og ryddig "
" Svært pågående for få oss til å kjøpe ekstraforsikring "
Verdi for pengene: 3 Effektivitet i skranken: 3 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" God oversikt "
" Bra. Helt ny bil "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Beste formidler av leiebil "
" Veldig bra, rask inn og utlevering "
Verdi for pengene: 10 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10
" Auto Europe finner leiebiler overalt, men prisene som oppgis stemmer nok dessverre ikke med realitetene. "
" Billeien ble noe dyrere enn først antatt. Ved uthenting måtte vi velge mellom 2 alternativer, betale 90 euro i forsikring eller Niza holdt av 1500 euro fra mitt kredittkort i depositum til bilen ble klarert ved innlevering. Mye dyrere enn vi trodde. "
Verdi for pengene: 3 Effektivitet i skranken: 1 Håndtering ved avlevering: 9 Bilens stand: 10
" Ja "
" Vert lurt dårleg service "
Verdi for pengene: 1 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 1 Bilens stand: 9
" Grei og rask ekspedering. Velfungerende transport til og fra terminal. "
" Rask ekspedering. Grei transport til og fra med minibuss. Men også her ble det presset på mht å tegne ekstra forsikring - som er veldig fordyrende. Det er overalt svært vanskelig å få et klart svar på hva som ikke er dekket av den obligatoriske forsikringen. "
Verdi for pengene: 8 Effektivitet i skranken: 10 Håndtering ved avlevering: 10 Bilens stand: 10