Auto Europe er en av verdens ledende leiebilsmeglere som har din neste leiebil på Newcastle flyplass og på over 24.000 andre steder verden over. Vi gjør det enkelt for deg å finne de aller beste tilbudene! I den engelske byen Newcastle så er det mange spennende severdigheter som The Angel of North, Tyne Bridge, Castle Keep og Bede´s World. Ta en tur til en av byens mange museer eller utforsk det livlige nattlivet. Det er også enkelt å ta seg til andre steder med en leiebil fra Auto Europe. Til Edinburgh er det kun 165 km, og for den som ønsker seg en litt lengre road trip så kan du ta deg en 455 km tur til hovedstaden London. Bruk vår søkemotor i dag for å enkelt sammenligne priser på ønsket destinasjon. En uforglemmelig kjøretur venter på deg!
Newcastle Flyplass (NCL)
Offisielt navn: Newcastle International Airport
Adresse: Woolsington, Newcastle upon Tyne, NE13 8BZ, United Kingdom
Flyselskaper: Det er 23 flyselskaper på Newcastle. Widerø og Eastern Airways flyr direkte fra Norge.
Bilutleieskrankene ligger i første etasje på motsatt side av ankomsthallen-innland.
Bilutleieskranker | Åpningstider |
Budget | Man-fre: 07:30 til 22:30 Lør: 08:30 til 21:30 Søn: 08:30 til 22:30 |
Enterprice | Man-fre: 06:00 til 23:00 Lør-søn: 07:00 til 23:00 |
Europcar | Man-fre: 07:30 til 23:00 Lør-søn: 09:00 til 22:00 |
Firefly | Man-fre: 07:00 til 23:00 Lør-søn: 07:00 til 22:00 |
National | Man-fre: 07:30 til 23:00 Lør-søn: 09:00 til 22:00 |
Hertz | Man-fre: 07:00 til 22:00 Lør-søn: 07:00 til 22:30 |
Interrent | Man-fre: 07:30 til 23:00 Lør-søn: 09:00 til 22:00 |
Hva med en liten shoppingtur før du setter deg på flyet? På Newcastle flyplass så finner du både taxfree-butikk, klesbutikk i tillegg til mange andre shoppingmuligheter. Serveringsteder inkluderer både kaféer, hamburgerrestaurant og vinbar for å nevne noen av valgmulighetene. Etter maten så kan du ta en tur til Aerospa for en behagelig spabehandling. Hvis du leter etter et hotellrom i nærheten av flyplassen så kan du ta en kort gåtur til DoubleTree by Hilton. Det finnes to loungeområder, Aspire Lounge og British Airways Lounge, der du kan slappe av før din reise. Hvis du tar en tur til en av serveringstedene og kjøper noe så får du en kode som gir deg 30 minutters gratis adgang til flyplassens wi-fi. Minibanker finner du i både ankomst- og avgangshallen.
Når du har hentet din leiebil og skal starte turen mot Newcastle sentrum så kjører du ut på A696 og så videre på A167 så vil du være fremme på ca. 15 minutter. Utenfor terminalen så finner du Airport Taxis, og du kan booke en bil i ankomsthallen eller stille deg i taxikøen. Det er en t-bane stasjon på flyplassen og her fra kan du deg til Newcastle city og Sunderland. Ønsker du å ta tog så må du først ta t-banen til Newcastle Central Station, en tur på 25 minutter. Det er også mulig å ta buss. Buss X77, X78 og X79 går mellom Newcastle (Eldon Square) - Ponteland. Buss 353 går mellom Kingston Park - Newcastle flyplass - Killingworth - Freeman Hospital. Buss 74 går mellom blant annet Hexham, Great Whittington, Stamfordham, Darras Hall og Cowgate.